Yeni Haberler
recent

Kilitli iPhone Nasıl Açılır?

Kilitlenen iPhone Nasıl Açılır?
Eğer iPhone'nunuz kilitlendiyse veya şifresini unuttuysanız ve bunun sonucunda iPhone'unuz etkisizleştirildiyse cihazınızı silmeniz gerekmektedir. Böylece parola/şifre'yi değiştirebilirsiniz.

İlk olarak eğer iPhone cihazınızda 6 kere üst üste şifrenizi yanlış girerseniz aygıtınız kilitlenir ve açılmaz. Ekranda 1 dakika bekledikten sonra tekrar deneyin veya 15 dakika sonra tekrar deneyin gibi iletiler görebilirsiniz.


Bu durumda iPhone etkisizleştirilir ve açılmaz. Tekrar cihazınızı açmak için iPhone'unuzu silmelisiniz. Eğer iPhone'nunuzu daha önceden yedeklemiş iseniz bu iyi bir durumdur ve cihazınızdaki bilgilerinizi kurtarabilirsiniz. Fakat yedekleme yapmadıysanız iPhone içindeki bilgiler silinir.

iPhone için şifre sıfırlama ve kilidi açmak için iTunes'i kullanacağız. Daha önceden iTunes ile aygıtınızı eşzamanlama yaptıysanız iTunes'e girerek kurtarma modunu gelin ve cihazınızın eşzamanlama ve yedekleme yapmasını bekleyin ve ardından geri yükle'ye dokunun.


iPhone ile daha önceden eşzamanlama veya yedekleme yapılmadıysa eğer iPhone'u tamamen sıfırlama yapmalısınız. Bunun için ilk önce cihazınızı güvendiğiniz bir bilgisayara bağlayın. iTunes'i açın. Ardından iPhone'nunuzu yeniden başlamaya zorlayın. Karşınıza iTunes üzerinden güncelle veya geri yükle seçenekleri çıkacaktır. Buradan geri yükle deyin. 

Böylece iPhone'nunuz içindeki bilgiler silinecek ve şifreniz sıfırlanacaktır. Bu sayede iPhone'nunuzun kilidini açabilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.