Yeni Haberler
recent

iPhone X Almayı Düşünenlere Kötü Haber!

iPhone X'in Olumsuz Yönleri
Evet, iPhone X bir çok değişimle birlikte geldi fakat önceki iPhone modellerini kullanmaya alışık olanlar için bir çok olumsuz özellik de iPhone X ile beraber geldi.


iPhone X, diğer eski modellere nazaran oldukça değişti. Bu değişim yıllardır Apple'dan bir değişiklik bekleyen iPhone severler için olumlu bir özellik olarak gözükse de uzun zamandır iPhone kullananlar için bir kaç kötü özellik taşıyor.

iPhone X'in olumsuz özelliklerinden önce, Apple'ın iPhone X siparişlerini yetiştiremediğini bunun nedeninin de tedarikçilerinin üretiminde sorunlar yaşaması olduğu belirtiliyor.

iPhone X'in olumsuz özelliklerine gelirsek, 

1. Artık güç butonu ile iPhone X'i kapatamayacağız. Bunun yerine telefonu kapatmak için hem güç butonuna hem de ses aç/kapa tuşlarından herhangi birine aynı anda basmamız gerekiyor.

2. iPhone X'deki diğer bir değişikliğe değinirsek, ilk bakışta artık bataryanın yüzdelik doluluk oranını göremeyeceğiz. Görebilmek için ise cihazı belirli bir süre kullanmamız gerekiyor.

3. Bunun haricinde ekrandan dolayı Bluetooth açık olsa da ekranda bu görülemeyecek.

4. Home tuşu iPhone X'de kaldırıldığından dolayı bir eksiklik hissediliyor. Örnek olarak ekran kaydı alabilmek için güç ve ses aç/kapa tuşuna aynı anda basmak gerekiyor.

5. Home butonu olmadığından ana ekrana dönmek için ekranın altında bulunan çentiği yukarı kaydırmalısınız.

6. İlk iPhone X'i elinize aldığınızda ve bir uygulama çalıştırdığınızda, uygulamadan çıkmanın yollarını aramanız doğal. Artık ekranın aşağısında uzun yatay çentik home tuşu yerini aldı. Bu çentiği yukarı doğru sürüklediğinizde uygulamadan veya oyundan çıkabilirsiniz.


Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.