Yeni Haberler
recent

iPhone Elma Logosu Takılı Kalırsa Yapmanız Gerekenler

iPhone Ekranında Elma Logosu Gidip Geliyorsa !
iPhone kullananlar bir çok sorunla karşı karşıya gelebilmektedir. Bunlar arasında iPhone kapandıktan sonra tekrar başlatıldığında veya reset atıldığından elma logusunun gidip gelmesi veya takılı kalması sorunudur.


Bu sorunun pek çok sebebi olabilmektedir. Fakat iPhone ekranında elma logosu gören kişiler, aslında bu sorunun kaynağını bulabilmeleri için daha önceden hangi adımları uyguladıklarını hatırlamaları gerekmektedir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, iPhone şarj cihazı orjinal olmayan kişilerde karşılaşılan bir durumda orjinal olmayan şarj kablosu yüzünden iPhone kapanmakta veya bir kere kapandıktan sonra açılmamaktadır.

Bu gibi durumda bulunan iPhone'lara iTunes üzerinden reset atılsa da siyah ekran durumuna geçilebilir veya elma logusu takılı kalabilir veyahut elma logusu gidip gelebilir. 

Böyle bir durumda iTunes üzerinden farklı hata kodları alabilirsiniz. Fakat sabırlı olarak iTunes üzerinden 3-4 kez geri yükleme seçeneğine gidin. Aynı işlemi yaptığınızda farklı hata kodları alsanız bile DFU moduna alıp restore edin.

iPhone'nunuzu geri yükleme seçeneğini kullanmadan önce iTunes'in son sürümünü kullandığınıza emin olun.

Bu işlemi 1-2 gün içinde belli aralıklarla tekrarlayın. Eğer sorununuz çözülmüyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Sorununuzu iyi anlayabilmeniz ve kaliteli bir hizmet alabilmeniz için cihazınızı yetkili bir Apple teknik servisine götürün.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.