Yeni Haberler
recent

iPhone Ön-Arka Kamera Sorunu [Çözümü]

iPhone İçin Kamera Sorunları ve Çözümleri
iPhone kamerası her yeni çıkan model ile daha da geliştiriliyor ve kamera konusunda farklı sorunlar yaşanabiliyor. iPhone için farklı kamera sorunları yaşansa da özellikle ön kamerada bazı durumlarda daha çok sorun yaşanıyor.
iphone ön-arka kamera sorunları

iPhone ile fotoğraf ve video çekme özelliğini çok kullanıyorsanız bazı ipuçları cihazınızdan daha yüksek performans almanızı sağlayabilir.

Bazı ipuçlarına değinirsek, kamerayı kullanan tüm uygulamaları kapatın. Fotoğraflar ve videolar için saklama alanınızı iyi yönetin ve gereksiz uygulamaları silin.

iPhone Kamera Sorunları

1. Kamerayı Açtığınızda Siyah Ekran Görüyorsanız;

Kamerayı kapatmaya zorlayın. Daha sonra tekrar kamerayı açın. Tekrar sonuç alamadıysanız iPhone'nuzu yeniden başlatın. Kameranız açılmıyorsa bir Apple Store'a başvurun.

2. Ana Ekranda Kamera Uygulaması Görünmüyorsa;

Kamera uygulaması varsayılan olarak iPhone ana ekranında mevcuttur. Eğer ana ekranda kamera uygulaması görünmüyorsa, uygulama engellenmiş olabilir. Ayarlar-Sınırlamalar'a giderek "İzin Ver" dokunun.

3. Fotoğraflarınız Bulanık veya Odaklanmamış İse;

Kamera lensini temizleyin. Metal veya manyetik kılıflar kameranızın düzgün çalışmasına engel olabilir. Bu tarz kılıfları cihazınızdan uzakta tutun. Kameranızla ilgili odaklanma sorunu yaşıyorsanız Apple Destek uygulaması ile Apple'dan destek alabilirsiniz.

4. iPhone Flaş Sorununuz Varsa;

iPhone Flaşınız çalışmıyorsa veya açılmıyorsa, bazı durumlarda cihazınızda flaşı kullanabilmeniz için iPhone soğuması gerekiyor veya flaş etkin değil gibi uyarı alabilirsiniz. Bu sorun iPhone ile flaşınızı uzun süre çalıştırdığınızda oluşur. Cihazınız flaş yüzünden aşırı ısınır ve soğuması gerekir ki tekrardan kamerayı kullanabilesiniz. Bu durum normal bir durumdur ve iPhone soğuyana kadar bu iletiyi görürsünüz.

Farklı bir sorununuz var ise yorum kısmından probleminizi yazabilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.