Yeni Haberler
recent

iPhone - App Store Kredi Kartı Ekleme

iPhone ve App Store İçin Kredi Kartı Nasıl Eklenir?
iPhone sahiplerinin App Store gibi uygulama marketlerinden satın alma işlemi yapabilmeleri için cihazlarına kredi kartı bilgilerini eklemeleri gerekmektedir.
https://support.apple.com/tr-tr/HT201266

Kredi kartı bilgilerinizi girerek iPhone cihazınızdan online alışveriş yapabileceksiniz. Fakat bazı sorunlar durumunda ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda inceleyeceğiz.

İlk olarak iPhone'a kredi kartı eklemek için Ayarlar → İsminiz → Ödeme ve teslimat bölümüne girin.

İsminiz kısmı ayarlar kısmında en üstte görünmekte olan alandır. ödeme ve teslimat kısmına girdikten sonra ödeme yöntemini girin. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi girin.

Fakat kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bazı sorunlarla karşılaşma olanağınız vardır.

İlk olarak kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra Apple ödeme yöntemi reddedildi mesajı karşınıza çıkabilir. Bu bir çok kullanıcının başına gelmiş olabilir. Apple'ın kredi kartınızı kabul etmemesinin farklı sebepleri olabilir.

Eğer kredi kartı bilgilerinizi tamamen doğru girmiş iseniz kredi kartınızın kabul edilmeme sebebi kredi kartınızın limitinin olmamasıdır. 

Apple kredi kartı ekledikten sonra küçük bir miktar kartınızdan çeker. Bunu kartınızı doğrulamak ve kullanımda olduğunu anlamak için yapılmaktadır. Şuan için 4.5 TL gibi bir rakam çekilmektedir. Bu rakam değişebilmektedir.

Çekilen tutar kredi kartınıza bir ekstre dönemi sonra geri yansıtılmaktadır.

Kredi kartınız kabul edildikten sonra kredi kartınızdan alışveriş yapabilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201266

Eğer kredi kartı ekstrenizde itunes.com/bill gibi bir işlem görüyorsanız, Apple'ın resmi sitesinden kontrol yapılabilir.

iTunes üzerinden de kredi kartı bilgileriniz ile ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.