Yeni Haberler
recent

iPhone 5 İçin Bundan Sonra iOS Güncellemesi Gelecek Mi?

iPhone İçin iOS 11'i Destekleyen Cihazlar
iPhone 5 iOS

iPhone 8 ve iPhone X'in gelişiyle birlikte eski iPhone modelleri de gözden düşmeye başladı. Bundan önceki iOS güncellemelerini destekleyen modeller arasından iPhone 4 çıkarılmıştı.

iPhone 7'nin piyasaya çıkmasıyla iPhone 5'ten iOS güncelleme desteği kesileceği konuşulmuş olsa da Apple iPhone 5'e iOS güncelleme desteği vermeye devam etmişti. Fakat iOS 11 ile bu sona ermiş bulunuyor. iOS 11'in bir çok yeniliği artık Apple'a göre iPhone 5 için uygun değil.

iPhone 5'ler iOS 11'de bulunan yeniliklere uyum gösteremeyecek özelliklere sahip olarak görülmekte. Evet iPhone 5'te Touch ID bulunmuyor. Fakat diğer tüm özellikleri genel olarak iPhone 5S'ten pek farklılık göstermiyor.

Diğer tüm modellere nazaran iPhone 5 küçük bir ekrana sahip. Bundan böyle iPhone 8 ve iPhone X'in piyasaya sürülmesinden sonra artık iPhone 5 iOS güncellemeleri desteği almayacak.

Apple'ın son yeniliklerini ve güncellemelerini görmek ve bu deneyim için iPhone kullanmak isteyenler daha yüksek bir iPhone modeli tercih etmek zorunda kalacak.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.