Yeni Haberler
recent

iPhone Ses Gelmiyor Sorunu (Çözümü)

iPhone Hoparlör Ses Sorunu ve Çözümü
iphone ses gelmiyor

iPhone'un yeni nesil yani 6 ve üst modellerinde cihazdan ses gelmeme sorunu yaşanıyor. Özelikle arama yapıldığında iPhone'dan ses gelmemekte ve karşı taraftan gelen ses duyulmasına karşın ses karşıya gitmemektedir.

Bu gibi iPhone sorunlarında hoparlörünüz ile ilgili bir sorundan kaynaklı olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile izleyin.

1. Ayarlar → Ses ve dokunuşlar kısmına gidin. Daha sonra kaydırıcıyı yukarı aşağı hareket ettirin.

2. Bu şekilde hareket ettirdikten sonra ses geliyorsa yapmanız gereken bir kaç şey daha var. Fakat ses gelmiyorsa cihazınızı bir yetkili teknik servise götürmek zorunda kalabilirsiniz.

3. iPhone'unuzun yan tarafında bulunan ses açma-kapatma bölümünden anahtarı turuncu renk görünmeyecek şekilde hareket ettirin.

4. Daha sonra eğer ses gelmiyorsa farklı bir ses uygulaması açıp buradan cihazınızdan ses gelip gelmediğini kontrol edin.

5. Kulaklık takarak sesi kontrol edin. Eğer kulaklıkla ses geliyorsa, kulaklıkları çıkararak bağlantı noktalarındaki toz vb. şeyleri temizleyin.

6. Bunun haricinde Bluetooth'unuzu kapatın.

7. Eğer yukarıdaki önerilerden bir sonuç alamadıysanız iPhone'nunuzu kapatıp-açın. Ses gelmiyorsa en yakın bir Apple yetkili servisine ulaşın.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.