Yeni Haberler
recent

iPhone'unuzu 8 Adımda Hızlandırın

iPhone'unuz Yavaş İse 8 Adımda Hızlandırın
iPhone kullanıcıları bir süre sonra cihazlarında yavaşlama olduğunu fark edecektirler. iPhone'lar genel olarak işletim sistemlerinden dolayı yüksek performans veren akıllı cihazlardır. Fakat bazı durumlarda iPhone'ununuz size istediğiniz performansı veremeyebilir. Bunun pek çok sebebi olabilir ve bu sebepler cihazınızı yavaşlatır.
yavaş iphone'u hızlandırma

8 Adımda Yavaş iPhone'unuzu Hızlandırmanın Yolları;

1. Arka Planda Veri İndiren Uygulamaları Silip Tekrar Yükleyin!
Genel olarak özellikle İnstagram, Facebook, Youtube gibi çok kullandığınız uygulamalar, uygulamayı kullandığınız zaman arka planda veri depolamaya devam eder. Bu da cihazınızda daha fazla veri depolaması anlamına gelir ve iPhone kapasiteniz dolmaya başlar. Bu uygulamaları silip tekrar yükleyerek iPhone'unuzda yer açıp, iPhone'unuzun hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

2. iPhone Belleği Temizleyin
iPhone'un yeni modellerinde bellek sorunu olmadığı söylense de bir süre sonra pek tabiki kullanım süresi arttıkça bellek problemi gün yüzüne çıkacaktır. Bu yüzden iPhone belleğinizi belli aralıkla temizlemelisiniz. Bunun için App Store'da bulunan Battery Doctor vb. uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

3. Otomatik İndirmeleri Kontrol Edin
Otomatik indirmeler uygulamalara güncelleme geldiğinde otomatik olarak verileri indirerek uygulamaların güncellenmesini sağlar. Fakat aynı anda birçok uygulamanın güncellenmeye çalışılması ve o anda sizin de iPhone'unuzda farklı bir işlem yapmaya çalışmanız cihazınızı yorar ve şarjınızın da daha çabuk bitmesine neden olur. Bu yüzden iPhone'unuzu hızlandırmak için otomatik indirmeleri kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

4. Grafik Ayarlarına Göz Atın
Grafik ayarları genel olarak iPhone ekranınızın performansını ayarlayan ayarların bulunduğu kısımdır. Kontrast, saydamlık, renk seçenekleri gibi özelliklerin bulunduğu bu bölümden gerekli ayarları yaparak cihazınızın hızını arttırabilirsiniz.

5. Fotoğraf, Videoların Bazılarını Yedekleyin ve Silin
Her gün kullanmadığınız ve silmek de istemediğiniz video ve fotoğrafları iCloud'a yedekleyerek cihazınızdan silebilir ve istediğiniz zaman iCloud'dan tekrar yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bu da iPhone'unuzda gereksiz verilerin bulunmasını engeller ve iPhone'uzun hızını yükseltir.

6. Hiçbiri iPhone'unuzu Hızlandırmadıysa Fabrika Ayarlarına Dönün
Cihazınızın kullanım ömrü azalmışsa veya farklı sorunlarından dolayı iPhone'unuzu hızlandıramıyorsanız iTunes üzerinden eski bir yedeğe geri dönebilir veya iPhone'unuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.