Yeni Haberler
recent

iPhone Ekran Kilitlenmesi ve Çözümü

iPhone Ekran Kilitlemesi Donma Sorunu ve Çözümü
iPhone ekranınız kilitlendi veya dondu ise ve komutlarınıza yanıt vermiyorsa cihazınıza reset atabilirsiniz. İki türlü yeniden başlatma (reset) seçeneği iPhone'da mevcuttur. iPhone bilgisayar mantığıyla çalışan bir cihaz olduğundan yazılımsal veya donanımsal sorunlardan kaynaklı olarak ekranınız kilitlenmiş olabilir.

iphone ekran dondu

İlk olarak iPhone reset atma konusuna gelecek olursak, bu yeniden başlatma işleminde iPhone'unuzdaki veriler ve bilgiler silinmez.

iPhone'unuzun uyut/uyandır tuşu ile birlikte home/ana ekran tuşuna aynı anda basın ve 10-15 saniye boyunca basılı tutun. Apple logosu çıkıncaya kadar bekleyin. Böylece cihazınız tekrar başlatılacaktır.

Bu işlem sonrasında iPhone'unuz açılmıyor veya ekrandaki donma devam ediyorsa, cihazınızı bir bilgisayara bağlayın. Ardından bilgisayarınıza iTunes'in son sürümünü indirin. Ardından iTunes'e bağlandığına dair iPhone'unuzda bir uyarı belirir. iTunes üzerinden cihazınızı hard reset yani tam olarak yeniden başlatma ile yukarıda adı geçen tuşlara tekrar basılı tutun. 

Bu yeniden başlatma işleminde ise iPhone'unuzdaki veriler ve bilgiler silinir ve cihazınız sıfırlanır.

Bu işlem sonrasında da sorun devam ediyorsa cihazınızdaki sorun donanımsal olabilir. En yakın yetkili teknik servise başvurunuz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.