Yeni Haberler
recent

iPhone'unuz Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

iPhone'unum Çalındı, Ne Yapmalıyım?
iPhone'unuz çalınmışsa veya kaybolmuşsa neler yapılmalı bir çok iPhone kullanıcısı maalesef bilmemektedir. Çalınan iPhone'u bulmak için yapılacakları paylaşacağımız bu yazımızda aygıtınızı bulmaya veya içindeki bilgileri ve verileri korumanıza yardımcı olacaktır.
iphone çalınırsa

İlk olarak iPhone sahiplerinin bildiği gibi "iPhone'umu Bul" uygulaması ile aygıtınızın yerini bulabilirsiniz. Fakat bu durumda iPhone'unuzun iPhone'umu Bul uygulamasının açık durumda olması gerekmektedir. PC üzerinden aygıtınızı bulmak için icloud.com/find sitesine giriş yapın veya başka bir iPhone üzerinden uygulamayı kullanarak aygıtınızın yerini bulabilirsiniz.

iPhone'umu Bul uygulamasını kullanarak harita üzerinden iPhone'nunuzun yerini bulabilir ve ses çalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama ile Kayıp modunu açarak iPhone'nunuza uzaktan şifre-parola koyabilirsiniz. Böylece iPhone'nunuzun açılmasını uzaktan önleyebilirsiniz.

Daha sonra kayıp veya çalıntı olan iPhone'unuzu polise ve savcılığa bildirin. Burada sizden cihazınızın seri numarası sorulacaktır. Eğer iPhone'unuzun seri numarasını (IMEI) bilmiyorsanız; aşağıdaki seri no sorgulamadan Apple kimliğinizle giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Apple Cihaz Seri No Sorgulama

iPhone'umu Bul Uygulaması Kapalı İse;

Uygulama cihazınızda kapalı halde bulunuyorsa maalesef harita üzerinden iPhone'nunuza ulaşamazsınız. Aygıtınızdaki bilgileri silmek için icloud hesabına girerek verileriniz silmelisiniz veya parola değiştirmelisiniz.

Bunun dışında hemen polise gitmeli ve savcılığa dilekçe verebilirsiniz. 

Ayrıca servis sağlayıcı operatörünüze ulaşarak iPhone'unuzun kayıp veya çalıntı olduğunu bildirmelisiniz. Böylece Sim kartınızın bloke olması sağlanacaktır.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.