Yeni Haberler
recent

iPhone Şarj Soketi Temizleme

iPhone Şarj Girişi Nasıl Temizlenir?

iphone şarj olmuyor

iPhone kullanıcılarının şarj sorunlarından biri de şarj girişinin tozlanması veya oksitlenmesi ile birlikte iPhone'un şarj olması zorlaşmakta ve arada yaşanan temassızlık yüzünden ara ara şarj olmamaktadır. Bu yazımızda iPhone şarj soketinin nasıl temizlenmesi gerektiğini inceleyeceğiz.

Birçok akıllı telefonda olduğu gibi iPhone'ların da şarj soketlerinde bazı pisliklerin dolması, oksitlenme gibi nedenlerden kaynaklı olarak şarj sorunu yaşanmaktadır. Bu sorunu aşmak için ise şarj girişi detaylı bir şekilde temizlenmelidir.

Şarj yuvasına bir kürdan yardımıyla bu temizlik yapılabilir fakat içerideki kablolara zarar vermemek gereklidir. Şarj sorunu yaşayan iPhone'lara teknik servislerde de ilk uygulanan işlem budur.

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu ve Kesin Çözümü

iPhone şarj girişinde oluşan sorun, biriken pislik ve toz gibi maddelerden dolayı kabloyu taktığımızda şarj yuvasına tam oturmaz. Bunu fark ettiğimiz zaman hemen şarj soketinin içi kürdan ile temizlenmeli ve tekrar şarja koyulmalıdır. Eğer bu işlem de işe yaramazsa bir teknik servise başvurmanız gerekebilir.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.