Yeni Haberler
recent

iPhone Çabuk Isınma Sorunu ve Çözümü

iPhone Hızlı Isınıyorsa Ne Yapmalısınız?
iphone aşırı ısınma

iPhone kullanıcısı iseniz iPhone serilerinin çoğunun çabuk ısınma sorunu olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun belli başlı nedenleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de iPhone'ların yapıldığı malzemeden kaynaklıdır. Tabiki bu da iPhone'ların aşırı ısınmasına neden olmaktadır.

Bunun dışında iPhone'ların diğer telefonlara nazaran batarya hacmi daha küçüktür. Bu da cihazın verilen işlemleri yerine getirmesi için daha az bir alana sahip olmasından dolayı ısınma süresi de hızlanmaktadır. Yani iPhone'ların çabuk ve aşırı ısınmasının nedenlerinden en önemlisi iPhone'ların küçük şarj bataryalarına sahip olmasıdır.

Bu cihazları soğutmak için ise fan gibi birşey olmamasından dolayı da farklı yöntemlerle iPhone'larımızın aşırı ısınmasını azaltabiliriz. iPhone ısınmasını nasıl önleyebiliriz?

iPhone'un aşırı ısınmasının nedeni işlemcisinden kaynaklanmaktadır. Aynı anda birden fazla uygulamanın çalışması işlemcise daha çok yük bindirmektedir. Fakat özellikle bazı uygulamalar işlemci düşmanı olabilmektedir. Bu uygulamaları bulmak ise size düşüyor. Hangi uygulamanın cihazınızı ısındırdığını anlamak için uygulamaları çalıştırmalısınız ve sorunlu uygulamaları kaldırmalısınız.

Bunları yapmanıza rağmen iPhone'nunuz hala çabuk ve aşırı ısınıyorsa Ayarlar-genel ayarlar kısmından iPhone'unuza reset atmalısınız.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.