Yeni Haberler
recent

En Çok iPhone Kullanan Ülkeler

En Çok iPhone Satılan ve Kullanılan Ülkeler
en ucuzu iphone-haritası

Bilindiği üzere iPhone dünyada en çok satılan akıllı telefon durumunda. Yeni modeli olan iPhone 8 gelmeden önce iPhone 7 ile klasik iPhone tarzından en sonunda bir değişikliğe giden Apple, iPhone 7 modeli ile dünya çapında en çok satılan iPhone modeli olma konusunda iddaalı olduğunu belirtti.

Peki dünyada en çok iPhone kullanılan ve satılan ülkeler hangileri ve en ucuz iPhone'lar hangi ülkede?

İlk olarak en ucuz iPhone modellerinin Amerika Birleşik Devletlerinde olduğunu belirtelim. Apple şirketi bilindiği üzere bir Amerikan şirketi ve yeni çıkan iPhone modelleri ilk olarak Amerika'da satışa sunuluyor. Bunun ardından en ucuz iPhone modelleri de ABD'de bulunuyor.

Gelelim en pahalı iPhone'un hangi ülkede bulunduğuna. Türkiye en pahalı iPhone'un satıldığı ülke konumuna geldi. Nedeni tam olarak bilinmese de ülkemizde dünyanın diğer ülkelerine nazaran çok daha pahalı iPhone'lar bulunmaktadır.

İstatistikleri yorumlamamız gerekirse ayrıca en çok iPhone satılan ülkeler sıralamasında oran olarak ilk 3'te yer alıyoruz. En çok iPhone kullanan ülkeler sıralamasında da ilk 3'teyiz.

Ülkelere göre iPhone 7 Fiyatları adlı yazımızı da okuyarak en ucuz ve en pahalı iPhone 7 fiyatlarını görebilirsiniz.

En pahalı iPhone'un satıldığı 2. ülke ise Brezilya. Bizi takip eden Brezilya'da da dünyanın en pahalı iPhone'ları satılmaktadır.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.