Yeni Haberler
recent

Sertifikasız Orjinal Olmayan iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Sahte Olmayan Orjinal iPhone Şarj Kablosu Nasıl Anlarız?
Sahte olmayan orjinal iPhone şarj kablosunun orjinal olup olmadığını anlamak için şarj aletinin seri numarasını öğrenmeliyiz. Bazı iPhone şarj aletleri Apple logosu taşımasına rağmen orjinal iPhone şarj kablosu olmayabilir. Peki orjinalliğini nasıl anlarız?

Orjinal iPhone lightning kablolarında Apple logosu ve "made for iPhone/iPad/iPod" yazısı bulunmalıdır.

Apple bazı aksesuarlarını 3. taraf şirketlere de ürettirebilmektedir. Bu yüzden şarj kablosu aldığınızda şarj kablosu üstündeki seri numarasını kontrol etmeniz gerekir.

Apple orjinal şarj kablolarında üç farklı üretim yeri yazar. Bunlar "Assembled in China, Vietnam ve Brasileira" yazmaktadır. Bu ülkelerden birinde Apple adına üretilen şarj aletlerinde ülke adının sonunda 12 haneli seri numarası bulunur. Buradan şarj kablosunun orjinalliğini öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında "Designed by Apple in California" yazısı da bulunmaktadır orjinal iPhone'larda. 
sertifikasız iphone şarj kablosu

iPhone şarj kablosunun uç tarafından da orjinal olup olmadığı belli olabilir. Buna göre iPhone kablosu ucu eğer tek parça ve pürüzsüz ise orjinal ve eğer pürüzlü tek parça olmayan sert bir yapısı varsa o şarj kablosu orjinal değildir.

lightning aleti iphone orjinal
Bu şekilde iPhone şarj aletinizin orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bunun dışında belirttiğimiz gibi şarj aletinde yer alan seri numarasından da şarj kablonuzun orjinal olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.