Yeni Haberler
recent

ABD'den Türkiye'den İphone 7 Almayın Uyarısı

ABD Basınınından Amerikalı Vatandaşlara Uyarı
ABD merkezli bazı teknoloji siteleri Türkiye'de yaşayan vatandaşlarına iPhone 7 almayın uyarısında bulundu. Gerekçe olarak ise kur farkının yanında gelir farkının da bulunması ve iPhone 7'nin fiyat açısından en pahalı olanlarından birinin de Türkiye'de satılıyor olması gösterildi.
appleyetkiliservis

ABD'de yayın yapan teknoloji siteleri yayınladıkları yazıda Türkiye'de dünyanın en pahalı iPhone 7'leri satılıyor denildi. Buna göre Amerika Birleşik Devletlerinde asgari olarak saat başı 8 Dolar kazanılabiliyorken, Türkiye'de ise asgari olarak saat başına 1,8 Dolar kazanılabiliyor. Yani kur farkı olmasına rağmen gelir durumu da göz önüne alınıyor. Böylece sitenin aktardığına göre Türkiye'de asgari ücretle çalışan biri bir saatte kazandığı para, Amerika'da 15 dakikada kazanılıyor.

Sitenin dünyanın en pahalı iPhone 7'lerinin hangi ülkelerde satıldığına ilişkin yayınladığı sıralama ise şöyle devam ediyor. Buna göre daha önceki iPhone'larda en pahalı iPhone'un satıldığı ülke olan Brezilya şimdi Türkiye'nin arkasından 2.olarak yerini alıyor. 

İşte dünyanın en pahalı iPhone'larının satıldığı ülkeler sıralaması;

1. Türkiye
2. Brezilya (1115 Dolar)
3. Rusya (1086)
4. Yunanistan (1028 Dolar)
5. Polonya (1005 Dolar)

Listenin son sıralarında ise Japonya ve ABD yer alıyor. Yani dünyanın en ucuz iPhone 7'leri bu ülkelerde yer alıyor.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.