Yeni Haberler
recent

iPhone Isınma Sorunu ve Hızlı Çözümü

iPhone Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü
Apple ürünlerinin en çok karşılaşılan şikayet edilen sorunlarından biri de iPhone ve iPad'lerde oluşan aşırı ısınma problemidir. iPhone gibi akıllı cihazların komplike cihazlar olması sebebiyle ısınma sorunu yaşaması normalmiş gibi görünse de bazı durumlarda oldukça tehlikeli olabilmektedir.

iphone ısınma çözümü

Her ne kadar iPhone gibi milyonlar satan cihazlar aşırı ısınma sorunlarına karşı binlerce kez piyasaya sürülmeden önce test ediliyor olmasına rağmen ısınma probleminin tehlikeli durumlara yol açtığı olaylar yaşanmıştır.

iPhone çalışmadığı zamanlarda işlemcisi yüzde 5 civarı çalışmaktadır. Fakat iPhone'u elinize aldığınızda ve kullanmaya başladığında işlemci çalışır ve cihaz doğal olarak ısınır.

iPhone'lar Android'lere göre batarya kapasitesi düşüktür. Bu da aslında iPhone'ların daha çok ısınmasında bir etmen olmasına rağmen tek başına bir unsur değildir. Isınma sorununun gerçekten tehlikeli bir hale geldiği durumlar aslında iPhone cihazınızı kullanmadığınız zamanlar ısınmanın gerçekleştiği durumlardır. Bu durumlarda iPhone'nuzu yoran arka planda çalışan uygulamalar olmaktadır. Bu uygulamalar arka planda işlemcinizin daha fazla çalışmasına neden olur ve iPhone'nuzun ısınmasına yol açar.

iPhone Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

iphone ısınma sorunu nasıl çözülür

iPhone ısınma sorununuzu farklı şekillerde çözebildiğiniz gibi ilk olarak yapmanız gereken iPhone'nunuzda en fazla hangi uygulamanın işlemcinizi yorduğunu bulmaktır. Bunu bulmak için ise Ayarlar→Kullanım dokunarak hangi uygulamaların arka planda çalıştığını ve hangi uygulamaları en fazla kullandığınızı bulabilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra eğer belirlediğiniz uygulamalar cihazınızın ısınmasına yol açtığını düşünüyorsanız onun yerine App Store'da yer alan milyonlarca mobil uygulamalar arasından daha az boyutlu aynı işlevi yerine getirebilecek başka bir uygulamayı yüklemeyi deneyin.

Eğer bu işlemde ısınma probleminizi çözmüyorsa, Ayarlar kısmında iPhone'nuzu resetlemelisiniz. Sıfırlama işlemi ile birlikte iPhone'nuz için son güncelllemeyi yapmış olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Cihazınız hala ısınıyorsa iPhone'nuzu fabrika ayarlarına geri döndürmelisiniz.

Bunların dışında sitemiz üzerinden size en yakın Apple yetkili teknik servislerine ulaşabilir veya sorunlarınızı bize iletişim bölümünden sorabilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.