Yeni Haberler
recent

iTunes Güncelleme Hataları & 3194, 1639, 17, 3000-3020

3194, 1639, 17, 3000-3020, 3100-3999 iTunes Güncelleme Hataları ve Çözümü
itunes hataları

Bu tür mesajlardan birini görüyorsanız yada "Bu aygıt istenen geliştirme için uygun değil" iletisini görmekte iseniz farklı çözüm yollarına başvurabilirsiniz. İlk olarak iTunes'in en son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. Eğer değilse en son sürümünü güncelleyin ve tekrar deneyin.

Aynı şekilde tekrar bu hatalardan birini alıyorsanız şunları deneyin;

1. Host Dosyası


iTunes'u en son sürümüne güncelledikten sonra, hosts dosyasını kontrol ederek bilgisayarınızın güncelleme sunucusuyla iletişim kurabildiğinden emin olun. Bir Windows bilgisayarı kullanıyorsanız bu Microsoft destek makalesindeki adımları izleyin ve hosts dosyasını sıfırlamanın hosts dosyası yeniden yönlendirmelerine dayalı yazılım servislerini etkileyeceğine dikkat edin. Bir iş bilgisayarında Windows kullanıyorsanız, hosts dosyasını sıfırladıktan sonra uygulamaların doğru çalışacağından emin olmak için BT bölümüne danışın.

iphone geri yükleme hatası


2. Güvenlik Duvarı, Güvenlik Yazılımı

Güvenlik duvarından veya güvenlik yazılımından kaynaklı hata alıyor olabilirsiniz. Bunun için geçici olarak güvenlik yazılımınızı kaldırın.

Daha sonra bilgisayarınızı ve modeminizi kapatıp, tekrardan başlatın. iOS cihazınızı tekrar geri yükleyin.

3. Farklı Bir Bilgisayardan Deneyin

Farklı bir internet bağlantısına sahip olan bir bilgisayarda güncelleme ve geri yükleme seçeneğini deneyin.

1639, 3000-3020 ve 3100-3999 (3194 hariç) hataları bazen ağ ayarlarınızdan kaynaklanır. Bilgisayarınız yönetilen bir ağ kullanıyorsa ağ yöneticinize danışın. Proxy'ler, güvenlik duvarları ve diğer ağ güvenliği önlemleri bu hatalara neden olabilir. 

Gerekirse aygıtı geri yüklemek için başka bir ağ bağlantısı bulun. Örneğin, iş yerinde geri yükleme yapıyorsanız evde veya bir arkadaşınızın bilgisayarında ve ağında geri yükleme yapmayı deneyin.

Sorununuz devam ediyorsa Apple'ın resmi mobil destek uygulaması olan Apple Destek uygulamasını indirin veya en yakın Apple yetkili teknik servise başvurun. 

Yaşadığınız il ve ilçede bulunan en kaliteli, ekonomik, müşteri memnuniyetine önem veren teknik servislere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya iletişim sekmesinden bize sorununuzu yazabilirsiniz.


Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.