Yeni Haberler
recent

iPhone'da Apple Kimliği Şifresi Sıfırlama

iPhone cihazlarda Apple kimliğinizi, şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda parola nasıl sıfırlanır? Bu yazımızda ele alacağız.

İlk olarak Apple kimliği ne işe yarar buna cevap verelim. iCloud'a giriş yaparken, iTunes Store'da alışveriş, uygulama indirirken ve satın alırken Apple kimliğimizi ve parolamızı kullanırız. Parolanızı sıfırlamak için e-posta adresinizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer e-posta adresinizin şifresini unutmuş iseniz Apple kimliğini bulmanın birkaç yöntemi vardır.

iphone apple kimliği parolası


1. Parolanızı Sıfırlayın
Apple kimliği hesabı sayfanıza ulaşın. Daha sonra parolanızı mı unuttunuz seçeneğini seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Apple Kimliğinizi girin, parolanızı sıfırlama seçeneğini belirtin ve Devam'ı tıklayın.

Apple Kimliğinizi girdikten sonra, hesabınızla kullandığınız güvenlik özelliklerine bağlı olarak parolanızı nasıl sıfırlayacağınızı görebilirsiniz. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarladıysanız, kullanacağınız adımlar hesabınızda güvenlik soruları kullandığınızda izleyeceğiniz adımlardan farklı olacaktır.
2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kullanıyorsanız
Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz parolanızı doğrudan güvenilir iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızdan ya da iforgot.apple.com sayfasından sıfırlayabilir veya değiştirebilirsiniz. Bu adımlar yalnızca aygıt parolası etkinleştirilmiş olan güvenilir bir aygıt kullanıldığında işe yarar.
Parolanızı istediğiniz zaman güvenilir iOS aygıtınızdan da sıfırlayabilirsiniz:
1) Ayarlar > iCloud öğesine gidin.
2) Adınıza dokunun.
3) Parola ve Güvenlik'e dokunun.
4) Parolayı Değiştir'e dokunun.
5) Yeni parolayı girin.
Sitemiz üzerinden sadece kaliteli hizmet veren, ekonomik ve güvenilir Apple teknik servislerine ulaşabilirsiniz. İletişim bölümünden sorunlarınızı bize de yazabilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.