Yeni Haberler
recent

iPhone Nereye Nasıl Yedeklenir (Hızlı Yöntem)

iPhone Veri Yedekleme Nereye Nasıl Yapılır?
iPhone'nunuzu yedekleyerek fotoğraflarınızı, kişilerinizi, videolarınızı belli bir klasöre kaydedebilir ve akıllı cihazınız kaybolduğunda, zarar gördüğünde, değiştirdiğinizde bütün verilerinizi kaybetmemiş olup, bu verilere kolayca erişebilirsiniz.

Apple bize verilerimizi yedekleme yöntemi olarak 2. seçenek belirlemiştir. Bunlar iTunes ve iCloud yedeklemeleridir.

İlk olarak iPhone veya iPad'inizi iTunes üzerinden nasıl yedekleyeceğinizi resimli anlatım yoluyla açıklayalım;

1. Bilgisayarınızda iTunes'in en son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. Eğer değil ise güncelleyin. Daha sonra iPhone veya iPad'inizi bilgisayarınıza bağlayın. Eğer akıllı cihazınızda "Bu bilgisayara güvenilsin mi?" diye bir ileti görüyorsanız, yedekleme için evet demelisiniz.

2. Bu işlemden sonra iTunes açıldığında üzerinden iPhone'nuzu seçin. Eğer sağlık verilerinizi de yedeklemek istiyorsanız şifreli yedekleme yapmak zorundasınız. Bunu yaptıktan sonra ise şifrenizi saklamazsanız sağlık verilerinize yedekledikten sonra ulaşamazsınız.
iphone nasıl yedeklenir

3. Sağlık verilerinizi yedeklemek istemiyorsanız şifresiz yedekleme ile yedekleyebilirsiniz. Bunun için "Şimdi Yedekle" butonuna tıklamanız yeterlidir.
iphone ipad şimdi yedekle itunes

İşlem bittikten sonra iTunes üzerinden Tercihler > Aygıtlar'a giderek yedeklemenizin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.