Yeni Haberler
recent

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu ve Kesin Çözümü

iPhone'nunuz Şarj Olmuyorsa Ne Yapmalısınız? 
İlk olarak iPhone sahiplerinin akıllı cihazlarının şarj olmama sorununa çözüm olarak farklı yollar izlenebilir. iPhone cihazınızı güç kaynaklarından priz, bilgisayar veya güç adaptörüne takın. Kullandığınız ürün üçüncü taraf bir aksesuar ise Apple onaylı olup olmadığını kontrol edin. Genel olarak iPhone modellerinin çoğunda Apple onaylı olmayan şarj aletleri yüzünden sorun yaşanmaktadır.
iPhone şarj olmuyorsa ne yapmalı

Apple markalı iPhone akıllı cihazınız şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler ise;

Cihazınız şarj oluyorken durum çubuğunda pil simgesinin yanında şimşek işareti veya kilit ekranınızda büyük pil simgesini görürsünüz. Eğer iPhone'nunuz yavaş şarj oluyorsa veya hiç şarj olmuyorsa;

1. Şarj kablonuzda veya adaptörünüzde kopma veya eğilme gibi yıpranmalar olup olmadığını kontrol edin. Yıpranmış şarj aletlerini kullanmayınız.

2. Şarj aldığınız prizi değiştirin ve tekrar deneyin.

3. iPhone'nunuzdaki şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyiniz. Bağlantıların sıkı olduğundan emin olun.

4. iPhone'nunuzun yarım saat şarj olmasını bekleyin.

5. Bu süre sonunda iPhone'nunuz şarj olmuyorsa tepki vermiyorsa veya ekranınız karanlık ise iPhone cihazınızı tekrar başlatın. Cihazınızı tekrar açılmaya zorlayın.

6. Apple logosu ekranda belirene kadar uyut/uyandır düğmesi ile home tuşuna aynı anda 10 sn. süre ile basılı tutun ve şarj olması için tekrar yarım saat bekleyin.

7. iPhone'nunuz hala açılmıyorsa veya şarj olmuyorsa farklı bir şarj kablosu ile cihazınızı deneyiniz ve en yakın Apple yetkili teknik servislerine iPhone'nunuzu götürünüz.

Sitemiz üzerinden bulunduğunuz ili ve ilçeyi aratarak size en yakın Apple yetkili teknik servislerini bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

1 yorum:

  1. Yıldırım Amblemi çıkıyor biraz şarj oluyor ama sonra tekrar düşüyor.Temziledim kablolu yerleri vs olmuyor yine.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.