Yeni Haberler
recent

Blogger Mı Daha İyi Yoksa WordPress Mi?

Blogger Vs. Wordpress
Bugünkü yazımızda ücretsiz blog hizmetleri veren Blogger ile Wordpress'i farklı kriterlere göre karşılaştırmasını yapacağız.

1. İlk olarak Blogger, bir teknoloji devi olan Google tarafından kullanıma sunulan bir blog hizmetidir. Blogger ücretsizdir ve güvenlidir fakat blogunuzun gerçek anlamda sahipliği maalesef sizde değildir. Blogu kapatma, erişimini engelleme gibi yetkiler Google'a aittir.
Blogger mı kullanalım yoksa Wordpress mi

WordPress'te ise kullanıcı blogunun gerçek anlamda sahibidir. Blog yayınlayıcısı bir WordPress hosting sağlayıcısı kullanır. Kullanıcı tüm verilerin sahibi konumundadır.

2. Blogger sadece belli işlemleri yapabilmenize olanak tanır. Kullanılabilecek araçların sayısı azdır ve bunlar da kısıtlıdır.

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olmakla birlikte kullanıcı çok farklı araçları blogu için edinebilmektedir ve kontrol edebilmektedir.

3. WordPress'te daha profesyonel web siteleri hazırlanabilmektedir. Ücretsiz ve kaliteli temalar mevcuttur fakat WordPress'te iyi ve kaliteli bir web sitesi hazırlamak için maliyetlidir.

Blogger'da ise yazılım işi ile ilgilenmiyor iseniz profesyonel bir web sitesi hazırlamak oldukça zordur. Özellikle kısıtlı şablon seçenekleri bunu doğrular niteliktedir.

4. Güvenlik konusunda ise Google önemli bir güvenlik platformu tarafından korunmaktadır. Yani Blogger'da güvenliğiniz WordPress'e göre daha yüksek düzeydedir.

Son olarak her iki blog hizmeti veren servisi kendiniz de deneyerek buna karar verebilirsiniz. Her kullanıcının web sayfası hazırlarken aradığı nitelikler farklılaşmaktadır.

Blogger'da Emoji Desteği ve Daha Fazlası adlı makalemize de göz atabilirsiniz.


Raf Kontrol

Apple Doktoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.