Yeni Haberler
recent

iPhone Ekran Kırılmasına ve Dokunmatik Pratik Çözümler

İphone pratik çözümler
iPhone ekran kırılmaları çok değişik şekillerde olabildiği gibi fiyatları da kırık ekranın durumuna göre değişmektedir. İphone ekran kırıklarında cihazınız çalışmaya devam etse dahi bir servise götürmeniz gerekmektedir. 

Örneğin İphone 5 ekranlarının üst kısımlarının bulunan kırıklar nedeniyle cihazınız çalışmayı durdurmayabilir. Bu gibi durumlarda İphone’nunuzu çalışmaya zorlamak yerine bir Apple Yetkili Teknik Servise götürmelisiniz. 

Çünkü ekran altında yer alan ön kamera kabloları ekran kırıklarından çok daha çabuk etkilenme olasılıkları vardır. Yani ekran kırıklarının bulunduğu yerler de önem arz etmektedir. İphone ekranının üst kısımlarında bulunan kırıklar diğer noktalara göre daha çok tehlike arz etmektedir.

iPhone dokunmatik ekranınız çalışmıyor ise;

iPhone dokunmatik ekranın donması takılması gibi durumlarda ilk olarak hafif ıslatılmış bir bezle ekranınızı silin. Aygıtınız fişte ise çıkarın. Bu işlemlerden sonra aygıtınızın dokunmatiği çalışmıyor ise sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu anlamak için iPhone’nunuzu sıfırlayın. Yedeğinizi almayı unutmayınız. 

Eğer hala İphone dokunmatik ekranı çalışmıyor ise sorununuz donanımsal olabilir. Genellikle bu gibi durumlar sarj cihazlarından kaynaklanmaktadır. İphone akıllı cihazınızı bir yetkili Apple teknik servisine götürün.
Raf Kontrol

Apple Doktoru

1 yorum:

  1. Suya düştü pirince koydum etki eder mi İphone a

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.